Blog ekspertów Inter Consult

Skuteczniejsza sprzedaż w salonie samochodowym dzięki centrali PBX
CENTRALA PBX

Skuteczniejsza sprzedaż w salonie samochodowym dzięki centrali PBX

02.07.2023

Ostatnie lata pokazały, że sprawna komunikacja z klientem ma w branży motoryzacyjnej ogromne znaczenie i kluczowy wpływ na sprzedaż. Nowoczesne centrale telefoniczne pozwalają na elastyczne dostosowywanie się do zmiennej dynamiki rynku, umożliwiając dealerom efektywną pracę niezależnie od okoliczności.

Nowoczesna centrala PBX to nie tylko prywatna sieć telefoniczna, ale rozbudowana platforma telekomunikacyjna z wieloma funkcjami zwiększającymi efektywność pracy i poprawiające poziom obsługi klienta. Jakie funkcje centrali mogą mieć największy wpływ na sprzedaż w salonie samochodowym?

 

Zaawansowane funkcje telefoniczne i centralne zarządzanie

Podstawową rolą central telefonicznych jest zapewnienie płynnej i niezakłóconej komunikacji głosowej. Samo wykonywanie i odbieranie połączeń to jednak za mało. W przypadku salonów samochodowych ogromne znaczenie ma zapewnienie klientom obsługi telefonicznej 24/7 i zadbanie o to, aby wszystkie połączenia były odbierane. Dzięki technologii IVR (Interactive Voice Response), czyli zautomatyzowanym zapowiedziom i menu, klient może szybko skontaktować się z odpowiednią osobą. Natomiast inteligentny routing rozmów, czyli automatyczne przekierowywanie połączeń do na podstawie ustalonych wcześniej kryteriów, takich jak np. dostępność agenta, jego stanowisko i kompetencje lub język rozmówcy, minimalizuje liczbę straconych połączeń. Obie funkcje przekładają się na skrócenie czasu oczekiwania na połączenie i większe zadowolenia klienta.

W przypadku sieci salonów znajdujących się w różnych lokalizacjach, ogromną zaletą centrali telefonicznych jest możliwość połączenia wszystkich salonów w jeden spójny system telekomunikacyjny. W ramach centrali dostępne są raporty i narzędzia analityczne dostarczające danych na temat efektywności rozmów telefonicznych (m.in. czasu oczekiwania na połączenie, czasu trwania rozmowy, liczby połączeń itd.). Dzięki temu całą komunikacją z klientem można nie tylko centralnie zarządzać, ale także ją monitorować i optymalizować.

 

Integracja centrali z innymi systemami

Kolejną zaletą nowoczesnych central PBX, jest możliwość zintegrowania centrali z innymi systemami wykorzystywanymi w salonie, np. CRM (Customer Relationship Management) czy DMS (Document Management System). Integracja z CRM pozwala dealerom na szybkie i efektywne zarządzanie danymi klientów. Dzięki niej pracownicy salonu mają dostęp do historii kontaktów z klientem, jego preferencji i poprzednich zakupów w czasie rozmowy telefonicznej. Wiedza ta może pomóc w dostosowaniu oferty do klienta i w efekcie doprowadzić do sprzedaży. Co ważne, integracja z systemami CRM pozwala także na łatwe udostępnianie informacje o klientach pomiędzy salonami. Dzięki temu można prowadzić spójną komunikację i obsługę klienta w każdym salonie należącym do sieci, niezależnie od jego lokalizacji.

Nie ma wątpliwości, że w dobie postępującej cyfryzacji nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne będą miały coraz większy wpływ na poziom obsługi klienta i jego satysfakcję oraz na produktywność pracowników salonu. Oferowane przez nas rozwiązania telekomunikacyjne dla salonów samochodowych zapewniają dostęp do kluczowych z perspektywy każdego sprzedawcy funkcji oraz umożliwiają optymalizację procesu sprzedaży.

Więcej na ich temat dowiesz się na stronie interconsult.pl/salony-samochodowe/.

Zapisz się do naszego newslettera, aby nie przegapić nowych artykułów