Blog ekspertów Inter Consult

Jak zintegrować centralę innovaphone z aplikacją Microsoft Teams?
CENTRALA PBX

Jak zintegrować centralę innovaphone z aplikacją Microsoft Teams?

17.08.2023

Firmy wykorzystujące w codziennej pracy aplikację Microsoft Teams mogą w łatwy sposób zintegrować ją z centralą innovaphone. Co daje taka integracja i w jaki sposób ją przeprowadzić? 

W czasach, w których praca zdalna cieszy się rosnącą popularnością, rozwiązanie MS Teams wykorzystywane jest przez coraz więcej firm. Jego integracja z rozwiązaniem telekomunikacyjnym innovaphone myApps pozwala poszerzyć MS Teams o wszystkie aplikacje i funkcje udostępniane w ramach platformy myApps. Dzięki temu pracownicy nie muszą się już przełączać pomiędzy aplikacjami i mogą korzystać z narzędzi dostarczanych przez obie platformy w ramach jednego, zunifikowanego środowiska. Integracja centrali PBX z MS Teams ma więc ogromny wpływ na produktywność i efektywność pracy.

Aplikacja innovaphone Custom App pozwala także na wykonywanie połączeń zewnętrznych bezpośrednio z poziomu konta Teams Client z użyciem zwykłego numeru telefonu. Dzięki temu połączenia można odbierać na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu bez konieczności wykupywania kolejnych licencji Microsoft.

 

Integracja za pomocą Microsoft Direct Routing

Centralę innovaphone można zintegrować z MS Teams bezpośrednio, za pomocą certyfikowanego SBC (Session Border Controller). Taka integracja zapewnia możliwość korzystania z konta MS Teams na wszystkich urządzeniach działających w ramach centrali PBX innovaphone (telefonach stacjonarnych, softphone’ach i innych urządzeniach końcowych, także tych analogowych).

 

Integracja za pomocą innovaphone Custom App

Dzięki stworzonej przez innovaphone aplikacji służącej do integracji obu środowisk, konto innovaphone myApps może być uruchamiane i dostępne bezpośrednio w Microsoft Teams. Dzięki temu ze wszystkimi użytkownikami centrali innovaphone można komunikować się z poziomu MS Teams, a ich statusy są w pełni widoczne. Celem jest bezproblemowa i wygodna dla użytkownika integracja obu systemów.

Aby zintegrować oba systemy wystarczy wykonać kilka kroków:

  1. Na swoim koncie w centrali innovaphone pobrać aplikację Custom App.
  2. Aplikację należy następnie przesłać do Microsoft Teams. Pojawi się ona wtedy na liście aplikacji w MS Teams.
  3. Po przesłaniu aplikacji można z niej korzystać w MS Teams. Po jej otwarciu, aplikacja pojawi się na pasku bocznym. Po kliknięciu w nią pojawią się wszystkie dodane przez użytkownika aplikacje innovaphone dostępnę w myApps.

 

Co ważne, korzystanie z innovaphone Custom App jest bezpłatne. Dzięki temu integracja systemu z Microsoft Teams jest prosta i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Więcej o technicznych aspektach integracji można dowiedzieć się na stronie Innovaphone: https://www.innovaphone.com/pl/unified-communications/integracja/custom-app-for-microsoft-teams.html

Zapisz się do naszego newslettera, aby nie przegapić nowych artykułów