O firmie

Od 1990 roku dostarczamy zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne zapewniające nieprzerwaną komunikację wewnątrz firmy i komunikację z klientem.

Jesteśmy doświadczonym dystrybutorem i partnerem takich firm, jak Panasonic, Gigaset, Gigaset Pro, E-MetroTel, innovaphone i Ericsson-LG. Dysponujemy rozbudowaną siecią dealerów i instalatorów w całej Polsce. Systemy E-MetroTel, Innovaphone i Ericsson-LG dystrybuujemy także w Europie. Naszym klientom zapewniamy doradztwo i wsparcie techniczne zarówno na etapie projektowania systemu, jak i na etapie wdrożenia. Dzięki kompleksowej ofercie, jesteśmy w stanie dobrać rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, która w latach 90. sprowadzała sprzęt telekomunikacyjny ze Stanów Zjednoczonych i Japonii. Od początku działalności budowaliśmy własną sieć dealerów, z wieloma z nich współpracujemy do dziś. Wraz z rozwojem technologii, zawsze jako jedni z pierwszych wprowadzaliśmy na polski rynek najnowsze urządzenia telekomunikacyjne. Jesteśmy wielokrotnie nagradzanym liderem rynku central PBX. Od 1996 roku współpracujemy z firmą Polkomtel, przez kilkanaście lat prowadziliśmy 167 autoryzowanych punktów sprzedaży sieci Plus.

Nasza oferta

Nasz zespół

Założyciel i właściciel Inter Consult
Karol Działoszyński
Współzałożył firmę Inter Consult w 1990 roku. Od początku działania dbał o to, aby Inter Consult ukierunkowany był na najnowsze technologie satelitarne i telekomunikacyjne.

Zawsze współpracowaliśmy z najlepszymi firmami, dostawcami sprzętu i usług takimi jak Panasonic, Siemens, Connection, Funai, Samsung, Sony.
Następnym skokiem rozwojowym Inter Consult było rozpoczęcie współpracy w 1996 roku z międzynarodowym operatorem GSM Plus, firmą Polkomtel.
Kolejny ważny etap wzbogacający ofertę Inter Consult jest współpraca z amerykańskim E-MetroTel, niemieckim Innovaphone, czy koreańskim Ericsson-LG. Prowadzimy dystrybucję w Polsce, na Słowacji, w Czechach, Węgrzech, Rumunii, Włoszech i Niemczech.
Naszym celem jest dostarczanie wszystkim klientom zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych, zapewniających najwyższy poziom technologiczny w komunikacji wewnątrz firm oraz z klientami.
Zespół firmy Inter Consult to ludzie zaangażowani, przygotowani merytorycznie, posiadający kompetencje i wiedzę, aby nasi klienci i partnerzy osiągnęli sukces.
Zarząd Inter Consult
Artur Pachocki
Prezes zarządu
Małgorzata Nowicka
Wiceprezes zarządu
Zespół
Budowany przez lata zespół Inter Consult tworzą inżynierowie, informatycy, szkoleniowcy i handlowcy. Wszyscy mają wieloletnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Wielu członków naszego zespołu związanych jest z Inter Consult od ponad 30 lat.

Historia Inter Consult

1990
Założenie firmy Inter Consult i budowanie siatki dealerów.
1993
Inter Consult zostaje głównym partnerem firmy Panasonic Polska w zakresie dystrybucji i serwisu urządzeń telekomunikacyjnych w Polsce.
1995
Inter Consult zostaje partnerem firmy Philips Polska w zakresie dystrybucji i serwisu urządzeń telekomunikacyjnych, w tym urządzeń GSM. Inter Consult tworzy Centrum Szkoleniowe Panasonic, które zapewnia wsparcie techniczne i szkolenia dla operatorów telekomunikacyjnych.
1996
Inter Consult zostaje autoryzowanym partnerem Plus GSM i rozwija sieć sprzedaży, do której w szczytowym momencie należy 167 autoryzowanych punktów sprzedaży Plusa.
1999
Inter Consult zostaje oficjalnym dystrybutorem niemieckiej technologii komunikacyjnej Siemens znanej dziś pod marką Gigaset.
2001
Inter Consult zdobywa nagrodę „Dystrybutor roku 2000” marki Panasonic.
2005
Inter Cosult otrzymuje tytuł „Product Expert” od firmy Panasonic.
2010
Inter Consult otrzymuje tytuł „Platynowego Partnera” firmy Panasonic. Zostaje także największym dystrybutorem urządzeń marki Gigaset.
2013—2016
W związku z doskonałymi wynikami sprzedaży central i systemów telefonicznych Panasonic, Inter Consult czterokrotnie otrzymuje prestiżową nagrodę w kategorii centrale PBX podczas European Distributor Meeting 2013, 2014, 2015 i 2016.
2017
Inter Consult wprowadza do sprzedaży oprogramowanie PanaPro do central telefonicznych Panasonic oraz przeprowadza szkolenia produktowe dla dealerów.
2021
Inter Consult zostaje wyłącznym dystrybutorem marki Ericsson-LG w Europie środkowo-wschodniej.
2021
Inter Consult zostaje dystrybutorem rozwiązań telekomunikacyjnych niemieckiej firmy innovaphone w Europie środkowo-wschodniej.
2022
Inter Consult zostaje wyłącznym dystrybutorem amerykańskiego rozwiązania telekomunikacyjnego E-MetroTel w Europie.